Korištenjem ove stranice prihvaćate Pravila o privatnosti i Uvjete korištenja.
Accept
NovaBila.info
  • NASLOVNICA
  • VIJESTI
    • Lokalno
    • Nova Bila
    • Središnja Bosna
    • Bosna i Hercegovina
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Crna kronika
  • DRUŠTVO
    • Dobro je znati
    • Ekonomija
    • Kolumne
    • Kultura
    • Politika
    • Religija
    • Zdravlje
    • Gastro kutak
  • SPORT
    • Nogomet
    • Košarka
    • Tenis
    • Rukomet
    • Judo
    • Ostali sportovi
  • TEHNOLOGIJA
  • ZANIMLJIVOSTI
    • Humor
Čitanje: Ljubušak Ivan Bulić uskoro bi mogao osvajati trkačke medalje
Dijeli
Notifikacija
  • NATJEČAJI
  • MALI OGLASI
  • DOGAĐANJA
    • HKC-događanja
    • HKC-najavljuje
Čitanje: Ljubušak Ivan Bulić uskoro bi mogao osvajati trkačke medalje
Dijeli
NovaBila.info
Notifikacija
Pretraga
  • NASLOVNICA
  • VIJESTI
    • Lokalno
    • Nova Bila
    • Središnja Bosna
    • Bosna i Hercegovina
    • Hrvatska
    • Svijet
    • Crna kronika
  • DRUŠTVO
    • Dobro je znati
    • Ekonomija
    • Kolumne
    • Kultura
    • Politika
    • Religija
    • Zdravlje
    • Gastro kutak
  • SPORT
    • Nogomet
    • Košarka
    • Tenis
    • Rukomet
    • Judo
    • Ostali sportovi
  • TEHNOLOGIJA
  • ZANIMLJIVOSTI
    • Humor
Prati nas
NovaBila.info > Sport > Ostali sportovi > Ljubušak Ivan Bulić uskoro bi mogao osvajati trkačke medalje
Ostali sportovi

Ljubušak Ivan Bulić uskoro bi mogao osvajati trkačke medalje

Published 01/03/2018
Dijeli
4 Min Čitanja
Dijeli

Ivanova, za sada neostvarena želja, je sudjelovati na nekom velikom maratonu, kao što je Boston ili Berlin. Mnogi trkači rado ističu takve događaje i upravo dva spomenuta maratona želja su mnogima.

Iako nisu svi trkači sa startne liste završili polumaraton u Splitu, niti su se svi najavljeni pojavili na startu, po preliminarnim rezultatima u nedjelju je u Splitu polumaraton istrčalo rekordnih 1.570 trkača (518 u ženskoj i 1.052 u muškoj konkurenciji) iz 40 zemalja, piše portal trcanje.net.

Na ovom polumaratonu dobar rezultat ostvario je Ljubušak Ivan Bulić (1:19:41) koji je jako puno napredovao u kratkom vremenu i uskoro bi se mogao peti i na pobjednička postolja.

O Buliću je nedavno trcanje.net objavilo reportažu koju prenosimo u cijelosti;

Po završetku srednjoškolskog obrazovanja, Ivan je pronašao posao i živio uobičajeni život ovdašnje mladeži. Noćni izlasci i provod bili su njegova svakodnevnica. Kaže kako mu ništa nije bilo važno osim toga.

Ubrzo je shvatio da se nešto mora promijeniti u njegovom životu.

– Poput većine Ljubušaka koje poznajem, dugo godina trenirao sam rukomet. Nakon završetka srednje škole, počeo sam raditi, te su mi uz posao važni bili samo izlasci. Primijetio sam da takav način života ostavlja traga i kako sam se počeo debljati. Odjednom mi je sinula ideja o trčanju, te sam se, uz to, odmah upisao i u teretanu, ističe.

Prvi polumaraton koji je Ivan trčao ujedno je bio i prvi Mostarski polumaraton održan u proljeće pretprošle godine. Nakon samo par mjeseci priprema, novopečeni trkač istrčao je Mostar za 1.36.29.

– U veljači prošle godine, na Facebooku sam vidio post o prvom polumaratonu u Mostaru. Poželio sam trčati i ideju sam predložio kolegi Mati Dodigu. Mate trči već duže vremensko razdoblje i on mi je pomogao s pripremama. I tu započinje to moje ozbiljno trčanje, naglašava Ivan, dodajući kako je, od kada trči, ukupno istrčao tri polumaratona te dvije utrke na deset kilometara. (napomena – članak je pisan u studenom prošle godine)

Međutim, tih pet utrka tek je početak z ovog 23-godišnjaka koji tjedno trči četiri do pet puta ukupne dužine oko 50 kilometara. Osim toga, redovan je i u teretani gdje 2-3 puta u sedam dana radi vježbe snage. Uskoro počinje s pripremama za nadolazeću sezonu u kojoj mu je cilj istrčati puno više utrka, uključujući barem jedan maraton.

Poslije mostarskog, uslijedio je polumaraton u Sarajevu, gdje je ovaj trkač popravio svoje vrijeme, te sarajevske kilometre svladao za svega 1.28.50.

– Kad trčim – uživam. To je onaj osjećaj koji samo mi trkači poznajemo. Teško je natjerati se na trčanje, ali kad jednom počneš, onda je teško stati. Ljubuški slabo ima trkača, ali nadam se kako će se i to uskoro promijeniti, ističe napominjući kako je sretan zbog izuzetno velike podrške obitelji i prijatelja.

Ivanova, za sada neostvarena želja, je sudjelovati na nekom velikom maratonu, kao što je Boston ili Berlin. Mnogi trkači rado ističu takve događaje i upravo dva spomenuta maratona želja su mnogima.

Ivan utjelovljuje jednu lijepu priču i nadu o sve većem broju trkačica i trkača na području naše zemlje. Oni koji trče nisu više stigmatizirani kao prije par godina. Postoji još predrasuda koje trkači u Hercegovini i šire moraju srušiti, a primjeri ovakvih divnih mladih ljudi definitivno pridonose tomu. Ivanu zato želimo još mnogo, mnogo istrčanih kilometara i da svojim utrkama pribroji i kilometre s bostonskog ili berlinskog maratona, zaključuje portal Trcanje.net.

TAGGED: mladi sportaš, trčanje
NovaBila.info 01/03/2018 01/03/2018
Prethodna vijesti Snijeg izazvao probleme u prometu, rušio krovove…
Sljedeća vijest Matea Popović u subotu nastupa na Međunarodnom festivalu “Šareni vokali 2018.”
- Oglas -
Ad imageAd image

Najnovije

Zemljotres u Travniku – blago podrhtavanje tla u Središnjoj Bosni
Crna kronika Vijesti 10/08/2025
Božo Jurić biciklom stigao od Okučana do Knina povodom 30. obljetnice Oluje
Društvo 05/08/2025
Novi župnik u župi Duha Svetoga Nova Bila – Fra Velimir Bavrka služio prvu pučku misu
Vijesti Župa Nova Bila 03/08/2025
U Pokrajčićima obilježena 32. godišnjica obrane crte
Vijesti 21/07/2025

Možda će vam se također svidjeti

Ostali sportovi

Prijave u tijeku za II. Boćarski turnir “Duhovi”

09/05/2025
Sport

Luka Gazibarić Gučanin državni prvak Bosne i Hercegovine!

15/04/2025
Sport

Kickboxing klub Vitez bogatiji za 12 novih medalja!

07/04/2025
Prethodni Sljedeći
  • Impressum / Kontakt
  • Zaštita privatnosti
Čitanje: Ljubušak Ivan Bulić uskoro bi mogao osvajati trkačke medalje
Dijeli
Prati nas
Copyright © 2015 - 2023 NovaBila.info | E-mail: [email protected]